Úvod

Milí návštěvníci tohoto webu,

doufám, že to není příliš troufalé, ale rád bych se s vámi podělil touto formou o mé vidění světa a představil vám výběr svých fotografií. Láska k fotografii mě provází již od mládí, a proto jsem zařadil do mého výběru také některé starší, dnes již téměř historické snímky. Člověk a také krajina, to jsou témata, která mě provázejí životem a jejichž fotografická vyjádření naplňují mé nitro. V dnešním světě vyspělé techniky se mnohdy poněkud vytrácí lidská dimenze a vhled do světa pod povrch obvyklého vnímání uspěchané doby, věřím, že může oslovit i vás.

V posledních letech zaměřuji svůj fokus převážně na jesenickou krajinu, jejíž mystéria se mi stávají jedním ze životních témat, ale nebráním se dalším podnětům ať už z cest, nebo ze svého okolí.

Ostatní již nechám na vás – pokud budete některou částí mé tvorby osloveni, přivítám vaše reakce, případně projev vašeho zájmu, prostřednictvím sekce „kontakty“.

Jiří M. Doležel

FOTOGRAFIE NA TĚCHTO STRÁNKÁCH JSOU VLASTNICTVÍM ING. JIŘÍHO DOLEŽELA. BEZ PÍSEMNÉHO POVOLENÍ NESMÍ BÝT STAHOVÁNY, KOPÍROVÁNY, NEBO POUŽITY JAKÝMKOLIV ZPŮSOBEM.